16 lutego 2021

Samoobrona

Nauka samoobrony to propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć większą pewność siebie, poprawić swoją kondycję, lecz przede wszystkim zadbać o swoje poczucie bezpieczeństwa. W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalnych, doświadczonych instruktorów, aby nabyć umiejętności pozwalające na szybką i prawidłową reakcję na dane zagrożenie. Nauka samoobrony Warszawa Białołęka W Masters Dojo do nauki samoobrony zachęcamy zarówno dorosłych, młodzież oraz dzieci. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim indywidualne podejście do każdego z trenujących oraz profesjonalny i w pełni zaangażowany zespół instruktorów. Nasi trenerzy to wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski, którzy posiadają doświadczenie w pracy z każdym, niezależnie od wieku. Nauka samoobrony dla dorosłych i młodzieży jest w pełni dostosowana do stopnia zaawansowania i kondycji trenujących. Zajęcia z dziećmi natomiast, to nauka poprzez zabawę, zachowując przy tym jednak szczególny nacisk na ogólny rozwój, koordynację oraz dyscyplinę i szacunek. A oprócz wykwalifikowanej kadry, posiadamy także bogate zaplecze sprzętowe, co pozwala nam na w pełni profesjonalną naukę samoobrony. Dlaczego warto wziąć udział w nauce samoobrony? Przede wszystkim w celu zwiększenia poczucia swojego bezpieczeństwa oraz wyrobienia automatycznego nawyku odpowiadania na zaistniałe zagrożenie. Dodatkowo, nauka samoobrony to doskonały sposób na zachowanie kondycji i sylwetki oraz wsparcie rozwoju psychofizycznego. Nauka  samoobrony kształtuje również takie cechy jak stanowczość, opanowanie i koncentrację. Wszystkich zainteresowanych nauką samoobrony zachęcamy do wzięcia udziału w prowadzonych przez nas treningach. Zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach na terenie miasta Warszawa, jednak nasz główny ośrodek znajduje się na Białołęce. To właśnie tutaj prowadzimy zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku.
16 lutego 2021

Sprawność

Sprawność Zajęcia z elementami akrobatyki to doskonały sposób na naukę poprzez aktywne spędzanie czasu i zabawę. Cieszą się nieustannym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć dzieci nauczyć się mogą współpracy w grupie, pozytywnej rywalizacji oraz wytrzymałości. Dorośli natomiast nabywają odporność psychiczną, zwiększają swoją pewność siebie oraz poprawiają kondycję fizyczną. Zajęcia z elementami akrobatyki Warszawa Białołęka Do uczęszczania na zajęcia z elementami akrobatyki zachęcamy szczególnie dzieci, jednak prowadzimy także treningi dla młodzieży i dorosłych. W Masters Dojo zapewniamy indywidualne podejście do każdego uczestnika treningu. Zajęcia dopasowane są do kondycji oraz stopnia zaawansowania podopiecznych. Wyróżnia nas doświadczony i zaangażowany zespół instruktorów, co przekłada się na doskonałą opiekę i pełen profesjonalizm. Nasi trenerzy to wielokrotni medaliści, którzy każdego dnia przekazują swoją pasję i zamiłowanie do sportu swoim podopiecznym. Dlaczego warto zdecydować się na zajęcia z elementami akrobatyki? To treningi ogólnorozwojowe, które wspomagają zachowanie kondycji oraz zwiększenie sprawności fizycznej. Pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój dzieci, kształtowanie osobowości i wielu cennych umiejętności. Pomagają nabrać pewności siebie, świadomości swojego ciała, a także zadbać o prawidłową postawę i estetykę ruchów. Zajęcia z elementami akrobatyki wspierają również rozwój takich cech, jak między innymi dyscyplina, stanowczość, systematyczność, odpowiedzialność czy umiejętność koncentracji. Prowadzimy zajęcia z elementami akrobatyki dla osób w różnym wieku. Nasz główny ośrodek znajduje się na Białołęce, jednak treningi odbywają się w różnych lokalizacjach na terenie miasta Warszawa. Wszystkich zainteresowanych zajęciami z elementami akrobatyki zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych przez nas treningach.
16 lutego 2021

Samodyscyplina

Treningi karate kyokushin można zacząć już w wieku kilku lat. Wbrew pozorom nie jest to dyscyplina kontuzjogenna. Małe dzieci mają trening ogólnorozwojowy. Starsze, które zaczynają walki treningowe robią to w ochraniaczach. Karate uspokaja i uczy dyscypliny oraz systematyczności. To cechy, które bardzo przydają się też w szkole czy życiu dorosłym. Karate uczy trenujących pokory, szacunku, wytrwałości w dążeniu do celu. Wymaga również ciągłego samodoskonalenia, o czym przypomina system kolorów pasów. Wyznacz granice Każdy z nas potrzebuje jasno określonych i wyznaczonych granic. Wtedy po prostu czujemy się bezpiecznie w świecie, który niekoniecznie do końca rozumie. Ustalenie reguł zachowania pomoże na pewno w dorosłym świecie, który przecież składa się z wielu reguł, nakazów i zakazów. Na sali podczas zajęć karate również obowiązują zasady, których musimy przestrzegać. Pierwszą i najważniejszą jest nie przeszkadzanie innym w treningu. Kolejna zasada to ta, że nie wolno nikomu robić krzywdy. Zgodnie z etykietą japońską ukłon przed walką oznacza szacunek do przeciwnika i o tym również pamiętamy na naszych treningach.
16 lutego 2021

Taktyka i reakcja

Celem walki nie może być zwycięstwo za wszelką cenę. Karate to finezyjna szermierka przy użyciu rąk i nóg. Sporty walki są najbardziej skomplikowane z punktu widzenia wymagań motorycznych. Wymagają zdolności do percepcji w zmieniających się warunkach i kreatywnych czynności. Celem walki nie może być zwycięstwo za wszelką cenę tylko szukanie słabych punktów w obronie przeciwnika (tzn. często odsłanianych lub w ogóle nie chronionych) i konsekwentne zadawanie uderzeń w te miejsca. Wymaga to maksymalnej koncentracji umysłu od pierwszej do ostatniej sekundy pojedynku oraz umiejętności naprzemiennego napinania i rozluźniania odpowiednich partii mięśniowych w momencie wykonywania bloków czy ataków. Szacunek dla przecownika Jednym z podstawowych elementów taktyki walki sportowej powinien być szacunek dla przeciwnika, bez względu na jego staż treningowy i posiadany stopień. Przeciwnika z osiągnięciami sportowymi żaden zawodnik nie będzie lekceważył. Natomiast przeciwnicy nieznani, mało znani lub początkujący w startach mogą być nieprzewidywalni w prowadzeniu swojej taktyki walki, często nieracjonalnej z punktu ekonomii i skuteczności. Wiąże się to z tym, że nie każdy zawodnik przywiązuje wagę do podwyższania swojego stopnia szkoleniowego kyu czy dan i jego aktualnie posiadany stopień nie będzie wykładnikiem umiejętności. Tak samo jak staż treningowy nie jest miarą wytrenowania. Walka sportowa nie powinna być prowadzona bez przerwy z maksymalną intensywnością. Na turniejach wysokiej rangi ze względu na wzrastającą liczbę dogrywek od ćwierćfinałów jest to wręcz przeszkodą w osiągnięciu wysokiej pozycji ze względu na znaczną eksploatację organizmu, ponieważ wysoka intensywność walki prowadzona w dłuższym czasie wpływa na radykalne obniżenie percepcji i jakość wykonywania ruchów. W walce taktyka i ekonomia ruchu, realizująca się poprzez doskonałą technikę, ma zasadnicze znaczenie. Im stabilniejsza i spokojniejsza jest pozycja walki, tym większa jest koncentracja uwagi, możliwość oceny ruchów i błędów przeciwnika. Umożliwia to wykonanie skutecznego bloku lub uniku w momencie ataku przeciwnika i wykonanie natychmiastowego kontrataku.
Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera