Treningi karate kyokushin można zacząć już w wieku kilku lat. Wbrew pozorom nie jest to dyscyplina kontuzjogenna. Małe dzieci mają trening ogólnorozwojowy. Starsze, które zaczynają walki treningowe robią to w ochraniaczach. Karate uspokaja i uczy dyscypliny oraz systematyczności. To cechy, które bardzo przydają się też w szkole czy życiu dorosłym.

Karate uczy trenujących pokory, szacunku, wytrwałości w dążeniu do celu. Wymaga również ciągłego samodoskonalenia, o czym przypomina system kolorów pasów.

Wyznacz granice

Każdy z nas potrzebuje jasno określonych i wyznaczonych granic. Wtedy po prostu czujemy się bezpiecznie w świecie, który niekoniecznie do końca rozumie. Ustalenie reguł zachowania pomoże na pewno w dorosłym świecie, który przecież składa się z wielu reguł, nakazów i zakazów.

Na sali podczas zajęć karate również obowiązują zasady, których musimy przestrzegać. Pierwszą i najważniejszą jest nie przeszkadzanie innym w treningu. Kolejna zasada to ta, że nie wolno nikomu robić krzywdy. Zgodnie z etykietą japońską ukłon przed walką oznacza szacunek do przeciwnika i o tym również pamiętamy na naszych treningach.

Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera