Karate tradycyjne to sztuka samoobrony łącząca okinawskie formy walki (bez użycia broni) i japońską filozofię budo – wspólną dla wielu japońskich sztuk walki. Tutejsza podstawa techniczna opiera się głównie na todome waza. Jest to pojedynczy cios kończący pozwalający na całkowite unieszkodliwienie przeciwnika w walce. Karate tradycyjne obejmuje dynamiczne użycie całego ciała, dlatego też trening daje najwyższej jakości korzyści fizyczne.

Oprócz dążenia do doskonalenia rozwoju fizycznego osoby, karate tradycyjne posiada również pozytywne działanie na stan umysłu i emocji – zapewnia całkowitą równowagę i stabilizację, uczy opanowania, skupienia i samozaparcia w realizacji celu. Przez to też całkowitym celem treningu jest nie perfekcja w sztuce walki, lecz osiągnięcie pełnej siły i pewności charakteru tam, gdzie walka nie jest potrzebna.

Karate tradycyjne dla dorosłych i dzieci w klubie Masters Dojo

W klubie Masters Dojo treningi w ramach karate tradycyjnego prowadzimy w grupach o różnym wieku i poziomie zaawansowania – począwszy od tych przeznaczonych dla początkujących, aż po zaawansowane grupy zawodnicze.

Kursy dla najmłodszych to głównie ogólnorozwojowe ćwiczenia połączone z rekreacją. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych to treningi technik karate tradycyjnego, a także ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję ciała, sprawność i siłę. W obu przypadkach kurs ma na celu dążyć do harmonijnego rozwoju fizycznego, duchowego i społecznego.

Podczas treningów karate tradycyjnego zapewniamy naszym podopiecznym fachową opiekę instruktorską, indywidualne podejście i maksymalną ilość uwagi, która niezbędna jest do przyswajania nowych umiejętności. Doświadczeni instruktorzy, ogromne zamiłowanie do sztuk walki, bogate zaplecze sprzętowe i zaangażowanie – to nasze największe atuty, które są gwarancją wysokiej jakości, w pełni satysfakcjonujących wyników.

Karate tradycyjne – Warszawa i okolice

Karate tradycyjne jest dla każdego niezależnie od wieku. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie treningów, dlatego zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszych kursów, w tym także karate Kyokushin. Informacje o naborach do poszczególnych grup treningowych publikujemy na bieżąco na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

Nasza Warszawska Akademia Sztuk Walki działa w ramach kilku oddziałów zlokalizowanych na terenie dzielnicy Białołęka. Ze względu na dogodną lokalizację naszych dojo do udziału w treningach karate tradycyjnego zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. W razie pytań prosimy o kontakt. Do zobaczenia!

karate tradycyjne
Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera