Liczenie 3:
Po Zenkutsu-Dachi Gendan-Barai – Neko-Ashi-Dachi i Tettsui Kome-Kami Uchi muszą zostać wykonane szybko i jednocześnie. Podczas uderzania Tettsui nadgarstek musi być zgięty.

Liczenie 5:
Po Kiba-Dachi i Tettsui, z pozycji Tsuruashi-Dachi, należy szybko wykonać jednocześnie Uraken i Sokuto-Yoko-Geri.
 Uraken i Sokuto-Yoko-Geri powinny być równoległe. (Nie utrzymuj długo pozycji Tsuruashi-Dachi). Po uderzeniu Uraken bezpośrednio wykonaj Shuto-Uke na przód. (Nie wykonuj Shuto-Uke od pozycji zakrywającej pachwinę).

Liczenie 2 i 4:
Wykonaj Uchi-Uke Gedan-Barai w pozycji Heisoku-Dachi. Kolana należy zgiąć i mocno trzymać pośladki.

Liczenie 11:
Postawa musi być Heisoku-Dachi.
 Seiken musi dotykać biodra (wysokość pasa).

Liczenie 19:
Z Hidari-Zenkutsu-Dachi przesuń prawą stopę do pozycji Heisoku-Dachi i użyj lewej stopy, aby obrócić się o 180 stopni do tyłu, aby zrobić Kiba-Dachi.

Liczenie 20:
Z Kiba-Dachi użyj Hidari-Kakato-Geri do pachwiny przeciwnika pozycjonującego się za tobą i przesuń się w prawo, aby wykonać Migi-Hiji-Uchi i Hidari-Seiken-Jodan Tsuki do tyłu
 w tym samym czasie, gdy Kiba-Dachi jest ukończone.

Liczenie 3:
Kiedy wykonujesz Juji-Uke, skrzyżuj ręce nad nadgarstkami.

Liczenie 9:
Po Hidari-Chudan-Hiji-Uchi, obróć Zenkutsu-Dachi w lewo i wykonaj Migi-Shuto-Ganmen-Uchi z otwartą lewą ręką, aby jednocześnie zakryć czoło.

Liczenie 10:
Po Migi-Mae-Geri idź naprzód, aby wykonać Migi-Uraken-Ganmen-Uchi z Kosa-Dachi. Ciało musi być wyprostowane.

Liczenie 12 i 14:
Po Migi-Mae-Geri wykonaj Hidari-Chudan-Gyaku-Tuki bez przyjmowania Hikite.

Liczenie 19:
Obie ręce otwarte, aby przytrzymać głowę przeciwnika i przyciągnąć ją do Migi-Hiza-Geri, trzymając ręce otwarte.
 Obróć się do przodu, gdy kładziesz prawą stopę, i bezpośrednio wykonaj Shuto-Uke do przodu. (Nie wykonuj Shuto-Uke od pozycji zakrywającej pachwinę.)

Liczenie 10:
Z Migi-Zenkutsu-Dachi Chudan-Oi-Tuki, obróć ciało o 180 stopni, aby wykonać Migi-Soto-Mawashi-Geri do tyłu i  Migi-Gedan-Barai. Wykonaj Migi-Gedan-Barai, wykonując Kiba-Dachi.

Liczenie 11:
Przesuń kontakt wzrokowy do przodu i przygotuj się do uderzenie Hidari-Haishu-Uke prawą ręką trzymaj otwartą przed twarzą. Powoli wykonuj Hidari-Haishu-Uke i stopniowo zamykaj prawą otwartą rękę do mocnej pięści (Seiken-Hikite).

Liczenie 12:
Kopnij Migi-Soto-Mawashi-Geri, aby trafić w dłoń Hidari-Haishu za pomocą Migi-Sokutei. Wykonując Kiba-Dachi, wykonaj Migi-Hiji-Uchi, aby trafić w lewą dłoń. Przesuń tylną stopę (lewą stopę) do przodu, aby wykonać Kake-Ashi-Dachi i wykonaj Migi-Uraken-Genmen-Uchi z Soe-Te (lewą ręką) do góry.

Liczenie 14:
Z Migi-Seiken-Tsukiage (liczba 13) z Hidari-Soe-Te przesuń ciało do przodu, aby wykonać Kosa-Dachi Jyuji-Uke (zdjęcie, aby rzucić przeciwnika na podłogę). Trzymaj plecy i kontakt wzrokowy prosto.

Liczenie 1:
Musubi-Dachi. Migi-Hikite z 4 palcami razem i kciukiem mocno chwytającym Seiken. Nie wkładaj kciuka w prawą kostkę.

Liczenie 2:
Przesuń hikite z prawej strony na lewą z zamkniętą pachą i łokciem.

Liczenie 3:
Shiko-Dachi. Uderz Uraken-Ganmen-Uchi do drugiego ramienia i pokaż dobre uderzenie nadgarstka i zakończ z nadgarstkiem prosto otwartą lewą ręką, aby przykryć splot słoneczny.

Liczenie 10:
Trzymaj ciało skierowane prosto i przesuń lewą stopę w kierunku prawej stopy. Kontakt wzrokowy z przeciwnikiem po prawej stronie, przesuń lewą stopę w lewo i przesuń prawą stopę, aby zrobić Nekoashi-Dachi. Prawa ręka to Shotei-Osae-Uke, a lewa to Haito-Kake-Uke. Pachy muszą być zamknięte.

Liczenie 11:
Mae-Geri musi mieć wysokość Chudana, aby celować w splot słoneczny w tym samym czasie, gdy kontakt wzrokowy z przodu.

Liczenie 12:
Hikitowa pięść Seikena Jodana Morote Tsuki musi być skierowana do góry.

Liczenie14:
Lewa ręka znajduje się pod prawą ręką i obróć o 180 stopni, aby zrobić Hidari-Zenkutsu-Dachi i Morote-Kake-Uke. Pięść Hikite’a musi być skierowana do góry.

Liczenie 16:
(1) Obróć o 180 stopni od Hidari-Zenkutsu-Dachi. Przesuń prawą rękę przed twarz, aby wykonać Jodan-Tettsui (oko wysoko), utrzymując pozycję Hikite lewej ręki. Postawa Heiko-Dachi na szerokość ramion.
(2) Zmień Tettsui na Tensho-Kake i rzuć Hidari-Seiken-Shita-Zuki z Nekoashi-Dachi. Prawa ręka Hikite pozostaje ręką Tensho-Kake.

Liczenie 19:
Po tym, jak Hidari-Seiken-Chudan-Zuki z Migi-Sanchin-Dachi przesuń lewą stopę do przodu, jednocześnie wyprostuj oba ramiona do tyłu, kontaktując się wzrokowo. Obróć się, aby zrobić Nekoashi-Dachi i rzuć Migi-Haito-Uchi, aby szybko zakończyć Hidari-Nukite.

Liczenie 20:
Wykonaj Mawashi-Uke lewym Haito-Uke pośrodku ciała. Obie ręce nie powinny przesuwać się zbyt daleko od ciała. Gdy obie ręce osiągną pozycję Hikite, wykonaj wyraźnie Shotei.

Mokuso:
90 stopni Musubi-Dachi. Połóż dłonie w odległości jednej pięści od ciała. Ukryj obszar Migi-Seiken lewą ręką. Przesuń dłonie do końca i trzymaj pachy zamknięte.

Ibuki i Yooi:
Płynnie podnieś ręce do wysokości świątyni i wykonaj Uchi-Hachiji-Dachi. Wykonaj Seiken podczas egzekucji Ibuki i stwórz Heiko-Dachi.

Liczenie 7:
Z Zenkutsu-Dachi Migi-Chudan-Oi-Zuki, powoli cofnij prawą stopę do tyłu, aby Nekoashi-Dachi stał się Zanshin. Przesuń prawą stopę prosto w lewo, aby uzyskać szerokość ramion, i obróć ciało, aby zrobić Hidari-Sanchin-Dachi Hidari-Uchi-Uke.

Liczenie 15:
Obróć z pozycją Kiba-Dachi. Zamień swoją górną część ciała z Kiba-Dachi Hidari-Jun-Zuki na Migi-Nukite bez robienia E-Noji-Dachi. Musisz zachować stanowczość Kiba-Dachi i przekręcić biodro, aby zachować moc.

Liczenie 17:
Z pozycji Kiba-Dachi Hidari-Nukite, powoli przesuwaj lewą stopę (Chusoku dotykając podłogi), aby dotknąć prawej stopy kontaktem wzrokowym w lewo, pokazując Zanshin. Gdy obie stopy spotkają się, zmień kontakt wzrokowy do przodu. Następnie cofnij lewą stopę do tyłu, aby ustawić pozycję Migi-Zenkutsu-Dachi i wykonaj Uchi-Uke Gedan-Barai.

Liczenie 20:
Mawashi-Uke. Górną ręką powinien być Shuto-Uke, a dolną ręką powinien być Shotei. Dłonie poruszają się symetrycznie przed ciałem. Nie przeciążaj łokcia ani nie przesuwaj rąk za ciało. Po tym, jak obie ręce dotrą do pozycji Hikite z obydwoma Shotei na tej samej wysokości, skieruj oba Shotei do środka ciała, skierowane do twarzy i pachwiny, za pomocą Ibuki.

Naore:
Złóż dłonie bez zasłaniania oczu (lewa ręka znajduje się nad prawą ręką), przesuń – lewą piętę do wewnątrz i zsuń prawą stopę, aby zbliżyć pięty do siebie Musubi Dachi. Wyprostuj kolana i opuść ręce, aby powrócić do początkowej pozycji Mokuso.

Liczenie 3:
Wracając do Kiba-Dachi z Zenkutsu-Dachi, nie podnoś lewej pięty i nie przesuwaj ciężaru ciała na tylną nogę podczas przesuwania przedniej nogi. Wykonaj hidari-Gedan-Barai, wykonując Kiba-Dachi.

Liczenie 7, 8 i 9:
Poruszaj Shuto kołowo i płynnie od pokrycia Kinteki do Shuto-Uchi-Uke długim Ibuki. Następnie wdychaj szybko i rzuć Shuto-Gendan-Barai z krótkim wydechem.

Liczenie 13, 14 i 15:
Z Tsuruashi-Dachi, aby szybko wykonać jednocześnie Uraken i Sokuto-Yoko-Geri. Uraken i Sokuto-Yoko-Geri powinny być równoległe. Nie utrzymuj pozycji Tsuruashi-Dachi.

Liczenie 16:
Po Migi-Chudan-Mae-Geri pod Migi-Seiken-Chudan-Zuki, wykonaj Kakeashi-Dachi Seiken-Morote-Tsuki z prostymi obiema rękami. Wysokość ramion nieco się różni.

Liczenie 18:
Po Kokutsu-Dachi Shuto-Uke wyciągnij oba ramiona prosto w prawo i wykonaj Migi-Haito-Uchi lewą stopą do tyłu. Kiedy robisz Migi-Kokutsu-Dachi, szybko wykonuj Hidari-Nukite prawą ręką na wysokości splotu słonecznego, Nukite i prawa ręka znajdują się w odległości jednej pięści.

Liczenie 19:
Wykonaj Mawashi-Uke lewym Haito-Uke pośrodku ciała. Obie ręce nie powinny przesuwać się zbyt daleko od ciała. Gdy obie ręce osiągną pozycję Hikite, wykonaj wyraźnie Shotei.

Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera