3 września 2014
  przez Masters Dojo

  W dniach 15-26 lipca 2014 roku w Rozewiu odbył się pierwszy historyczny obóz sportowy Masters Dojo WASW. Zgrupowanie szkoleniowe współorganizowane z klubami karate Kyokushin z Włocławka, Olsztyna i Chwaszczyna, łącznie ponad 120 karateka z pełną obsadą instruktorską Masters Dojo.

  Celem zgrupowania było zbudowanie formy zawodników w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu startowego.

  Treningi ogólnorozwojowe, specjalistyczne pod kumite oraz form kata prowadzone były w kilku sesjach dziennie z uwzględnieniem stopnia zaawansowania i umiejętności zawodników. Duże natężenie zajęć w tak krótkim czasie i ich różnorodność, możliwość trenowania z zawodnikami innych klubów oraz zaangażowanie zaowocowało widocznymi postępami naszych Mastersów.

  Między treningami był także czas na relaks, plażowanie i morskie kąpiele, wycieczki, gry i zabawy. Całość uzupełniały niecodzienne pomysły wychowawców i niespodzianki. Nie zabrakło nocnego treningu oraz surowego chrztu na Samuraja (wzorowo ukończony przez naszych Mastersów).

  Obóz zakończył się dla wybranych egzaminem na stopnie kyu, który poprowadził Sensei Marek Wieczorek 4. Dan.

  Podczas całego zgrupowania obowiązywała etykieta Dojo – szacunek do Sensei oraz koleżanek i kolegów, przestrzeganie przysięgi Dojo, a także całkowity zakaz spożywania alkoholu i innych używek.

  Wszyscy uczestnicy spisali się na medal, zarówno w ciężkim treningu, porannych pobudkach, przestrzeganiu dyscypliny czy codziennych obowiązków i porządków. Niejednokrotnie wykazywali się kreatywnością i świetnymi pomysłami.

  Miło nam także poinformować, że rodzina Kyokushin zyskała nowego członka – Senpai Janusza, który podczas obozu w bardzo dobrym stylu zdał swój pierwszy egzamin na pomarańczowy pas.

  Uważamy pierwszy klubowy obóz za bardzo udany i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego.

  Składamy serdeczne podziękowania Miastu St. Warszawa – Dzielnicy Białołęka za współfinansowanie projektu.

  Obszerna fotorelacja z każdego dnia obozu na naszym profilu facebook.com/mastersdojo.

  OSU!

  Tags:
  Categories:Obozy
  Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
  Zapisz się do naszego newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera