Sensei Kasia Krajza-Moczydłowska

3 dan

Niemożliwe uczynić możliwym…

O mnie

Mistrzyni Europy, licencjonowany instruktor PZK, zawodnik, trener. Stopień mistrzowski 3 Dan.

Wykształcenie wyższe. Od najmłodszych lat związana ze sportem. W wieku dziecięcym rozpoczęła swoją przygodę z karate kyokushin. Pierwsze kroki stawiała w Szczycieńskim Klubie Karate Kyokushin, gdzie odniosła pierwsze sukcesy klasy okręgowej i krajowej. Największym jak dotąd sukcesem jest wywalczenie Mistrzostwa Europy seniorów w 2013 roku (z Mazowieckim Klubem Kyokushin Karate). Ponadto zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Wschodniej oraz zdobyła 2 miejsce na Pucharze Polski. W 2013 roku uzyskała stopień mistrzowski 1 dan.  Z karate związana od ponad 20 lat.

Swoją przygodę z karate zaczęłam jako nastolatka, moi rodzice nie chcieli się zgodzić na ćwiczenie żadnej sztuki walki, szczególnie mama twierdziła, że to nie dla dziewczyny. Gdyby wszystko  zależało ode mnie pewnie trenowałabym już od przedszkola :-). Któregoś, dla mnie pięknego dnia, tata pozwolił mi pójść na treningi i tak przez pierwszy rok nie opuściłam nawet jednych zajęć. Po 1,5 roku zaczęłam startować w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich zdobywając pierwsze medale. Jednak zawsze miałam poczucie, że zawody rangi międzynarodowej zarezerwowane są dla osób, które ćwiczyły od dziecka w związku z czym w trakcie studiów zaprzestałam startów. Po studiach spełniłam jedno ze swoich marzeń i poszłam do pracy, o której nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Tam zdałam bardzo ciężki egzamin sprawnościowy zarezerwowany tylko dla mężczyzn, do którego przygotowywałam się 9 miesięcy. Było to 9 miesięcy spędzonych na bieganiu, siłowni i basenie, ale tak naprawdę to karate kyokushin dało mi mocne podstawy nie tylko fizyczne ale przede wszystkim psychiczne do tak intensywnych przygotowań – wiara we własne możliwości, dążenie do celu i samodyscyplina. Udowodniłam sobie, że drzemią we mnie ogromne pokłady energii i że potrafię osiągnąć rzeczy, które na wstępie wydają się niemożliwe.  Wznowiłam starty w turniejach po 5 latach przerwy. Przeszłam dwa duże turnieje w Polsce kwalifikując się do Mistrzostw Europy, które wygrałam w wieku 28 lat. Obecnie przygotowuję się do kwietniowych Mistrzostw Świata w Tokio. Dorosłym, młodzieży i dzieciom, które trenują czy to pod moim okiem czy po prostu ze mną mówię: STAWIAJCIE SOBIE CELE, a moim mottem w walce i w życiu jest ANI KROKU W TYŁ. Fascynuje mnie ciągle jak bardzo potrafimy sami siebie zaskoczyć, rzeczywiście niemożliwe może stać się możliwym.

Właśnie taką postawę, pełną wiary w siebie będę starała się wpajać moim podopiecznym. Praca z dziećmi jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, już w trakcie studiów prowadziłam zajęcia z dziećmi, które potrafią dostarczać wiele radości co w pełni rekompensuje wkładany wysiłek.

Najważniejsze osiągnięcia

  • Mistrzyni Europy 2013,
Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera