16 marca 2014
  przez Masters Dojo

  15 marca w Zamościu (Żdanów) odbyły się Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego.
  Reprezentacja Masters Dojo wystąpiła w 3-osobowym składzie. Sensei Kasia Krajza-Moczydłowska – kumite seniorów + 55 kg, Senpai Ola Sienicka – kumite młodziczek -50 kg i Senpai Paweł Wolski – kumite juniorów – 60kg.

  Z występem naszych reprezentantów wiązaliśmy spore nadzieje i się nie zawiedliśmy. Był to dla nas bardzo ważny sprawdzian naszych umiejętności.

  Dla Sensei Kasi przygotowującej się do Mistrzostw Świata w Tokio (20 kwietnia) udział w tych zawodach był jedynie formą treningu. Kasia wygrała 2 walki. W półfinale pokonała przez wazari aktualną Mistrzynię Europy młodzieżowców shinkyokushin Dianę Pachulską. Z uwagi na odniesienie kontuzji i priorytet jakim są MŚ zdecydowaliśmy, że Kasia nie wystąpi w walce finałowej, w wyniku czego ostatecznie zajęła drugie miejsce. Jej występ potwierdził słuszny kierunek przygotowań Kasi i jesteśmy dobrej myśli przed MŚ.

  Tytuł mistrzowski Oli! Senpai Ola Sienicka stoczyła cztery walki. Gładko „weszła” w turniej wygrywając pierwszą z nich już po 20 sekundach! Pozostałe walki również wygrała zdecydowanie, w tym, co szczególnie napawa nas radością i optymizmem, w półfinale z aktualną Mistrzynią Europy młodzików Michaliną Chrobot. Finał stoczyła z Julią Kędzierską ze Szczytna, którą pokonała przez ippon (ponownie przed czasem). Brawo!

  Senpai Paweł Wolski zaczął jak burza. W pierwszej walce kombinacjami dynamicznych i bardzo silnych tsuki oraz mawashi geri gedan rozbił uda przeciwnikowi i wygrał przez ippon. Druga walka również była prowadzona pod dyktando Pawła, niestety sędziowie dopatrzyli się dwóch nieprzepisowych technik i przyznali mu genten (punkt karny). Kontrowersyjna i niezrozumiała decyzja, przez którą Paweł musiał zakończyć turniej. Niestety oprócz dobrego przygotowania czasami niezbędna jest też szczypta szczęścia, którego tym razem Pawłowi zabrakło. Mimo wszystko Paweł nie zawiódł nas. „Wypadki przy pracy” zdarzają się i nie tylko sam wynik końcowy jest istotny, ale szereg innych czynników składających się na dobrą postawę zawodnika.

  Mamy zdolną i waleczną młodzież, która ma się od kogo uczyć, a to już klucz do sukcesu!

  Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
  Zapisz się do naszego newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera