3 grudnia 2014
    przez Masters Dojo

W miniony weekend 29-30.11.2014 w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.

Paweł Wolski wywalczył złoty a Aleksandra Sienicka brązowy medal !

Akademię Masters Dojo WASW reprezentowało dwoje zawodników: Aleksandra Sienicka w kategorii młodzik i Paweł Wolski w kategorii junior.

Paweł stoczył ciężkie pojedynki. Szczególnie ważna i trudna była pierwsza walka z Niemcem Wafa Zabiullah, który jest aktualnym Międzynarodowym Mistrzem Niemiec. Po dwóch rundach zakończyła się zwycięstwem Pawła. Była to ciężka walka ale z drugiej strony już na początku turnieju pozwoliła na zweryfikowanie aktualnej formy. Przeczuwałem, że po tej walce pójdzie już ‘z górki’. Finał trwał zaledwie niecałą minutę, który Paweł wygrał przed czasem (IPPON) i został Mistrzem Europy !

Ola Sienicka stoczyła trzy pojedynki. W pierwszej rundzie pewnie wygrała w regulaminowym czasie. Walkę o wejście do strefy medalowej rozstrzygnęła w zaledwie 40 sekund zdobywając dwa wazarii skutecznymi technikami nożnymi na jodan (strefa głowy). W półfinale również pięknie walczyła i kontrolowała walkę z Ukrainką Ilona Aratovska, niestety niespodziewanie Ilona zdobyła wazari. Ola nadal napierała jednak wazari nie udało się odrobić. Ostatecznie Ukrainka wygrała finał.

Ola i Paweł to bardzo zdolni i perspektywiczni zawodnicy. Pilni i zdeterminowani, nie tylko w karate ponieważ również maja świetne wyniki w nauce. Są lubiani i szanowana przez nauczycieli i rówieśników.

Radość ogromna. Cieszy, że efekty szkolenia wracają do nas w postaci najcenniejszych trofeów. A to przecież dopiero początek pięknej drogi Karate Kyokushin :-).

Zawodnikami opiekowali się i dopingowali: Katarzyna Krajza-Moczydłowska 1 dan (Mistrzyni Europy) i Sensei Piotr Moczydłowski 3 dan (wiceMistrz Świata).

Fotorelacje można obejrzeć w naszej galerii.

Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?