28 września 2015
  przez Masters Dojo

  W dniu 27 września na boisku BOS ul. Strumykowa 21 odbyły się pierwsze zawody Cross Workout Masters Challenge.

  W zmaganiach wzięło udział ok. 65 osób, które tylko u nas, na specjalnie przygotowanych torach, mogły zrobić swoje pierwsze crossfitowe kroki !…

  Zabawa była przednia. Rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki, by niedługo potem móc przejść do konkretów. Pierwsze wystartowały kobiety. Konkurencje nie były łatwe: najpierw przerzucanie opony (aż 50 kg), potem rzut piłką lekarską i spacer farmera. Następnie ciągnięcie opony z nawrotką. Na ostatniej prostej trzeba było już „tylko” przenieść piłki lekarskie z punktu “a” do punktu “b” i z powrotem. Maria Jasko “wykręciła” najlepszy czas wśród PRO kobiet i tym samym zdobyła złoty puchar w tej kategorii. Srebro należało do Moniki Marczak a brąz dzielnie wywalczyła Ola Sienicka. Wśród młodszych zawodniczek na uznanie zasługuje właśnie Ola gdyż zmagania toczyła z dużo starszymi zawodniczkami, zaś złoto w kategorii Open kobiet zgarnęła Milena Jasińska-Hałas.

  Następnie przeszliśmy do konkurencji OPEN Mężczyźni. Tu nastąpił wiekowy podział kategorii i zmiana ciężarów. Panowie walczyli dzielnie, jak lwy, o każdą bezcenną sekundę, niekiedy rzucając się ostatkiem sił na linię mety. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę, że w spacerze farmera musieli przejść z kettlami o masie 28 kg jeden, a opona do przerzucania ważyła ponad 90 kg. Jednak było warto!! Złote statuetki powędrowały do Roberta Matuszewskiego, Sebastiana Pendera  Jacka Aronowskiego, Darka Kornackiego, Sławomir Cyra. Na szczególne gratulacje zasługuje Janusz Zabłocki, a najlepszy czas wśród Mężczyzn OPEN wykręcił Darek Kornacki.

  Smaczkiem imprezy była kategoria PRO Mężczyźni. Niesamowite wyzwanie –  po ustawieniu toru od razu było widać, że to konkurencja dla najtwardszych. Najpierw przerzucanie opony, „zaledwie” 120 kg, dla naszych asów to pikuś :-). Następnie panowie odbyli spacerek z kettelbell o masie 32 kg jeden, czyli w sumie 64 kg. Po wędrówce, trzeba było zaliczyć 20 uderzeń młotem i ciągnięcie oponami z ominięciem pachołka. Potem już z górki: 10 pompek na piłce, tak dla utrudnienia z przeskokiem i przeniesienie 3 piłek lekarskich – w obie strony.

  Na szczególne wyróżnienie zasługują bracia Michał i Krystian Kalmus oraz Paweł Wolski.

  Zawody Cross Workout Masters Challenge pokazały, że każdy, bez względu na wiek i umiejętności sportowe, może brać udział w takim wydarzeniu. Każdy zostawił kawałek swojego serca, ale najbardziej liczyło się podejście do zawodów z uśmiechem oraz miłe spędzenie czasu z najbliższymi i przyjaciółmi.

  PODZIĘKOWANIA
  Specjalne podziękowania kierujemy do Urzędu m.st. Warszawy – Dzielnicy Białołęka za współfinansowanie przedsięwzięcia, dodatkowo podziękowania dla CopyPower (http://www.copypower.pl/) za ufundowanie nagród oraz dla Dyrekcji i personelu Białołęckiego Ośrodka Sportu, a także dla Michała Przybylskiego za udostępnienie obiektu i sprzętu. Dziękujemy wszystkim Mastersom, którzy włączyli się w organizację a w szczególności: Ewie Sienickiej, Sensei Sebastianowi Pender i Senpai Kasi Nowak, Patrykowi Golonka, Filipowi Konik, Krzysztofowi Jelonek, Dariuszowi Mickiewiczowi i Magdalenie Śmiarowskiej :-).

  OSU 🙂 !

   

   

  {gallery}CrossWorkout2015{/gallery}

  Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
  Zapisz się do naszego newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera