1 listopada 2015
  przez Masters Dojo

  Za nami występ w sześciu turniejach karate kyokushin.

  Rozpoczął się nowy sezon treningowy i każdemu z nas w głowie brzmią słowa: podjąć wyzwanie, pokonać swoją kolejną słabość, osiągnąć zamierzony cel. Każdy z nas ma inny. Zawodnicy chcą zdobyć pierwszy puchar, początkujący pragną aby kolor pasa, którym przewiązują gi, powoli zmierzał do czarnej barwy.

  Niektórzy z nas chcą być jeszcze szybsi, kopać wyżej, zwiększyć wytrzymałość, nauczyć się robić szpagat lub chodzić na rękach. To wszystko jest możliwe dzięki zachętom i wsparciu naszych Sensei. To oni pomagają nam pokonywać słabości. Sensei Piotr Moczydłowski na pierwszym treningu powiedział: “Niech każdy z Was wyznaczy sobie cel. Na cały sezon, na miesiąc, a jeśli trzeba to i na każdy dzień. Niech to będą małe rzeczy, które razem, na koniec, dadzą Wam milowy postęp. Nie tylko w karate, także w życiu codziennym, szkole czy pracy”.

  Dopiero co wróciliśmy do regularnych treningów. Po tak okresie odpoczynku trzeba skontrolować, co się rozregulowało, gdzie należy dokręcić śrubę, a gdzie tylko “naoliwić”. Czujni trenerzy i indywidualne podejście do każdego zawodnika, pozwoliły nam na szybki powrót do formy. Oczywiście zapał ćwiczących i rodzinna atmosfera w klubie także miały na to duży wpływ. Jak wyszło?

   

   

  19 września, Kyokushin Cup. Na otwarcie sezonu starsi zawodnicy wywalczyli: Aleksandra Sienicka – I miejsce. Krzysztof Jelonek i Paweł Wolski – II miejsca.
  Fotorelacja: http://mastersdojo.pl/o-nas/aktualnosci/172-3-puchary-z-kyokushin-cup

  27 września, Warszawska Olimpiada Młodzieży. Złoto: Kinga Matuszewska. Srebro: Jakub Matuszewski. Dwa brązy: Marta Świerczyńska i Krzysztof Jelonek. Najważniejsze jednak były uśmiechy młodszych zawodników i dobra zabawa.
  Fotorelacja: http://mastersdojo.pl/o-nas/aktualnosci/175-4-medale-na-warszawskiej-olimpiadzie-mlodziezy

  Pierwsze koty za płoty.

  10 października, V Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Wielki sukces – nasza białołęcka ekipa wróciła z 11 trofeami! Ten rewelacyjny wynik zapewnił nam srebro w klasyfikacji drużynowej. To historyczny moment dla naszych Mastersów, którzy wspólnie zapracowali na sukces biorąc udział w świetnych walkach. Dwunastu naszych zawodników stanęło po kolei na macie i zdobyło aż 5 złotych medali:  Marta Świerczyńska, Kinga Matuszewska, Filip Konik, Konrad Łukasik, Paweł Wolski i tyle samo srebrnych odznaczeń: Aleksandra Mierzejewska, Patryk Kosiński, Mateusz Misiorowski,  Aleksandra Sienicka, Katarzyna Nowak, jeden brąz: Alicja Cyra. Wszyscy zawodnicy pokazali prawdziwego ducha Kyokushin, walcząc do samego końca, pomimo ogromnego zmęczenia oraz stresu jaki towarzyszy tego typu startom. Dodatkowo każdy Masters zrealizował swój, założony wcześniej, cel, dzięki czemu zawody okazały się nie tylko obfitujące w puchary, ale i niezwykle satysfakcjonujące z osobistego punktu widzenia każdego ze sportowców. Galeria poniżej.

  17 października, Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin, Wieliczka. Senpai Konrad Łukasik zdobył brązowy medal. Pierwszy poważny start i pierwsze tak znaczące podium. Kombinacja postawionych celów, potu wylanego na treningach oraz doświadczenia przyniosły rewelacyjne efekty: dzięki nim zyskaliśmy brązowego Mistrza Polski Juniorów! Skaczemy z radości.Relacja na FB.

  18 października, Pierwszy Rodzinny Turniej Karate Kyokushin Masters Dojo. Dzień, który niewątpliwie zapisał się w historii naszego klubu; był on bowiem nie tylko okazją do zorganizowania zawodów, ale także podsumowaniem pierwszego pełnego sezonu działalności klubu – pierwsze klubowe urodziny. Było cudnie. Odwiedzili nas byli zawodnicy, członkowie i sympatycy wraz ze swoimi rodzinami oraz przyjaciółmi. Łącznie 146 osób brało udział w turnieju, a z trybun dzielnie kibicowali im fani. Na miejscu odbyły się walki najmłodszych oraz tych nieco bardziej doświadczonych karateków. Ponadto każdy mógł obejrzeć pokazy kata, walk reżyserowanych, czy tameshiwari w wykonaniu naszych Sensei i instruktorów. Co jeszcze czekało na uczestników pikniku? Możliwość napisania swojego imienia po japońsku, zabawy z Karate Pandą, kącik kolorowanek dla najmłodszych. Działo się tak wiele, że momentami brakuje nam słów, by to opisać. Na szczęście z pomocą przyszedł fotograf i całe wydarzenie doczekało się fotorelacji:
  http://mastersdojo.pl/o-nas/aktualnosci/178-i-rodzinny-turniej-karate-kyokushin-masters-dojo-podsumowanie

  24 października, XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Radzymin. Senpai Paweł Wolski w swoim debiucie w zawodach tej rangi zdołał w pięknym stylu zdobyć brązowy medal pomimo, że był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej. Bardzo dobry wynik. Oby tak dalej! Relacja na FB.

  Już 8 listopada, XVI Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa. Jedziemy i będziemy walczyć. Liczymy, że będziecie trzymać za nas kciuki oraz nam kibicować. Snujemy plany ale ciii… jeszcze nie możemy ich zdradzać. Mamy nadzieję, że już niedługo znowu będziemy mogli podzielić się informacją o naszych kolejnych sukcesach. Bądźcie z nami :-).

  Dziękujemy i gratulujemy zawodnikom i ich rodzicom. OSU.

  Relacja Senpai Katarzyna Nowak

   

  {gallery}Ciech2015{/gallery}

  Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
  Zapisz się do naszego newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera