9 grudnia 2015
  przez Masters Dojo

  Zapierające dech w piersiach walki, wielkie emocje i historyczne osiągnięcie!

  Wielkim sukcesem dla Polski oraz Masters Dojo Warszawskiej Akademii Sztuk Walki zakończył się Puchar Europy Karate Kyokushin odbywający się w dniach 4-6 grudnia w Katowicach.

  Już sam udział w turnieju był wielkim osiągnięciem, a tymczasem…. kadrowicze Polski, a na co dzień nasi dzielni Mastersi zdobyli w kategorii kumite aż 7 medali, w tym złoty, trzy srebrne i trzy brązowe!

   

   

   

   

  W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z Europy, Nowej Zelandii i Izraela. Sędzią głównym był Shokei Matsui, szef  światowej organizacji IKO Karate Kyokushin.
  Wyniki cieszą tym bardziej, że dla kategorii wiekowych, w których zdobyliśmy medale, turniej miał rangę Mistrzostw Europy.

  Emocje były tak wielkie, że fotograf zapominał pstrykać fotki :-).

   

  Wyniki:

  Kris Jelonek – Złoto
  Ola Sienicka – Srebro
  Patryk Kosiński – Srebro
  Ala Cyra – Srebro
  Kondziu Łukasik – Brąz
  Marta Świerczyńska – Brąz
  Ola Mierzejewska – Brąz
  Kinga Matuszewska – piękna walka ćwierćfinałowa, dla nas wygrana.

  Kris Jelonek – zacięte walki, siła woli i twardość charakteru. Wyczerpujące walki eliminacyjne jak i finałowe ze znacznie cięższymi przeciwnikami.

  Ola Sienicka – w ubiegłym roku brąz, w tym roku srebro, za rok……? Ola spotkała się w finale z Ukrainką dobrze znaną Oli z ubiegłorocznego półfinału. Tym razem tylko nieznacznie uległa przeciwniczce przez wskazanie sędziów.

  Patryk Kosiński – najliczniejsza kategoria, konsekwentne stosowanie założeń taktycznych doprowadziło Patryka do finału. Mocna walka finałowa z Rosjaninem bardzo wyrównana. Finalnie lepszy okazał się przeciwnik.

  Ala Cyra – w drodze do finału pokonała m.in. zawodniczkę z Białorusi. Ciekaw finał naszym zdaniem dla Ali, która była dużo lżejsza od swojej przeciwniczki, ale aktywniejsza i zadawała więcej ciosów i kopnięć. Sędziowie preferowali jednak innych styl walki.

  Kondziu Łukasik – zawziętość i determinacja w eliminacjach, walka półfinałowa bardzo wyrównania.  Emocje i rozbity nieprzepisowo nos. Ostatecznie lepszy okazał się przeciwnik, który wygrał turniej.

  Marta Świerczyńska – konsekwentne wykorzystywanie swoich atutów doprowadziło Martę do półfinału. W półfinale niewygodny styl walki dużo cięższej przeciwniczki okazał się zbyt trudny, by zawalczyć w finale. Przeciwniczka Marty wygrała turniej.

  Ola Mierzejewska – w drodze do półfinału pokonała między innymi zawodniczkę z Czech. W półfinale Ola była zdecydowanie lepsza od przeciwniczki, która uciekała i co chwilę przewracała się. Niestety chwila nieuwagi wystarczyła, aby przeciwniczka w dogrywce zdobyła pół punktu i wygrała walkę.

  Kinga Matuszewska – ogromna wola walki i determinacja. Bardzo utytułowana przeciwniczka podczas całej walki była w defensywie. Niestety sędziowie preferowali styl walki przeciwniczki. Jesteśmy zadowolenie z postawy Kingi. W tym przypadku brak medalu nie oznacza porażki.

  Jesteśmy mega dumni z całej ósemki! Walczyli jak na prawdziwych Mastersów przystało – dzielnie i zawsze do końca. Niech wyniki będą motywacją do dalszej pracy. OSU!

   

  {gallery}Katow2015{/gallery}

  Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
  Zapisz się do naszego newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera