Sensei Adam Kawka

1 dan

Liczy się Twoje podejście

O mnie

Mistrz Polski Seniorów, brązowy medalista mistrzostw Europy, złoty medalista Pucharu Polski. Reprezentant Kadry Narodowej, instruktor karate, stopień mistrzowski 1 dan.

Student warszawskiego AWFu, z Masters Dojo związany od 2015 roku.

Pochodzę z Augustowa. Karate zacząłem ćwiczyć w wieku 6 lat. Od najmłodszych lat byłem urwisem i interesowały mnie sztuki walki, więc rodzice zabierali mnie na różne zajęcia i tak trafiłem na swoje pierwsze zajęcia karate. Nie spodobały mi się i powiedziałem rodzicom że nie będę na nie chodził, trafiłem więc na zajęcia AIKIDO.

Po roku czasu sekcja się rozpadała, a ja dalej chciałem uprawiać sztuki walki i trafiłem znowu do dojo Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Za drugim razem spodobało mi się i tak przez 13 lat trenowałem pod okiem sensei Waldemara Matyki, z którym zacząłem osiągać coraz to wyższe sukcesy.

Po ukończeniu liceum zacząłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i tak trafiłem do Mastersów. Przyjęli mnie do swojego klubu i od razu zaczęli traktować mnie jak „swojego” i tak trenuje pod okiem Sensei Piotra Moczydłowskiego już 3 rok. Nie mam jednego idola, wzoru do naśladowania czy zawodnika, którym się wzoruje. Staram się czerpać z różnych źródeł i podglądać różnych ludzi i wyciągać to z czego mógłbym się nauczyć.

Sztuki walki zajmują większość mojego życia, nawet siedząc w domu ciągle oglądam ciągle jakieś walki, treningi lub wywiady z zawodnikami. Najważniejsze dla mnie rzeczy w życiu, którymi staram się cały czas kierować to nigdy się nie poddawać, nie cofać danego słowa, spełniać swoje marzenia i dbać o swoich przyjaciół.

Najważniejsze osiągnięcia

  • Mistrzostwo Polski Seniorów,
  • Mistrzostwo Polski Juniorów,
  • Akademickie Mistrzostwa Polski x2,
  • 3 miejsce Mistrzostwa Europy x2,
  • Mistrzostwo Pucharu Polski x5.
Chcesz na bieżąco z tym co u nas się dzieje?
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera